Wydarzenia: KOSy na odpady

Z zaproszeniem
Do 20 września 2012 r. można rejestrować się na warsztaty dotyczące upcyclingu, organizowane przez wrocławską Inicjatywę Edukacyjną eMSA. Jest to część projektu, którego finał odbędzie się w Krzelowie 29 września.

Czy znacie nową ustawę śmieciową? Jeśli nie, to poznacie ją w trakcie edukacyjnej zabawy, organizowanej w ramach projektu. Z zebranych odpadów (duże wytłoczki styropianowe, tektury po małych i wielkich pudłach, wytłoczki po jajkach, nakrętki i czyste, zbędne torby-foliówki) powstaną klocki eMSA. Surowce wtórne wystarczy przynieść 29 września o godz. 12 do Świetlicy Wiejskiej w Krzelowie.

Rejestracja
Powstałe klocki eMSA posłużą do zrobienia trójwymiarowych makiet, prezentujących fragment wsi. Wszyscy chętni do udziału w warsztatach dla dorosłych nt. gospodarki odpadami, powinni się zarejestrować do 20 września pod adresem emsa.relacje@gmail.com. Tematem szkolenia będzie apcykling (w jęz. ang.: upcycling), czyli twórcze wykorzystanie odpadów, np. do zabawy, ozdoby lub nauki.

KOSy to Kreatywny Odpadów System - autorski pomysł eMSA, by stworzyć system edukacyjno-kulturalny zmniejszający ilość odpadów, a zwiększający ilość półproduktów do edukacji i zabawy. Potniemy śmieci i przekażemy te półprodukty szkołom i przedszkolom.

Od początku września startuje nasz projekt „KOSy z eMSA w Krzelowie”, realizowany przez Stowarzyszenie Jezierzyca i eMSA Inicjatywa Edukacyjna jako Festiwale Recyklingu - element Kampanii „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków”. Jest to regionalna kampania informacyjno-edukacyjna, a „Kosy z eMSA w Krzelowie” odbędą się w ramach jej I-go Etapu finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach wfosigw.wroclaw.pl, edukacjaodpadowa.pl i smiecenieodpada.pl, a także na profilu facebook.com/smiecenie.odpada.